המלצה מס' 5 – פארק הכט חיפה

אם אתם רוצים לתת לילדיכם סביבה מאתגרת, מפתחת ומהנה, המאפשרת להם להיות גם יצירתיים על המתקנים, קחו אותם לפארק הכט ואפשרו להם להתנסות להתמודד עם האתגרים המזמנים להם המתקנים בפארק.

———————————————–

לקיחת סיכונים זה חלק חשוב בהתפתחות של הילדים, אך יחד עם זה חשוב לזכור שאתם, כאחראים לבטיחות ילדיכם, אחראים ללמד אותם, כבר מגיל צעיר, מהי אחריות וכיצד עליהם לשמור על עצמם: איך לטפס, איך לאחוז, איך לנחות, חוקי התנהגות ועוד…

המלצות על גני משחקים נוספים

כתבות בנושא התרומה של הפעילות בגני משחקים להתפתחות הילד

—-

פארק הכט בחיפה הוא פארק חדש המשקיף אל הים וממוקם בכניסה הדרומית של חיפה.

 

בפארק הכט מערכת שבילי הליכה, ריצה וטיול באורך של 3 ק"מ, גן משחקים, משטחי החלקה לרולר בליידס ולאופניים, מתקני אקסטרים לסקייטבורד, מגרש כדורגל ואזור פיקניקים.

 

ישנם בפארק הכט נדנדות רבות מסוגים שונים. נדנשות לקטנים ונדנדות לגדולים, נדנדות על ציר אחד, נדנדות למספר ילדים, נדנדות לבעלי מוגבלויות וכו'.

במתקן הנדנדות המשושה, למרות שכל ילד  נמצא על נדנדה נפרדת, ישנה אינטראקציה בין הילדים. הם יכולים לדבר אחד עם השני, לראות מה כל אחד עושה, להתאים את קצב הנדנוד לקצב של האחרים וכו'.

בנדנדות האלו ישנה שרשרת בחלקה הקדמי של הנדנדה, המונעת מהילד לקפוץ מהנדנדה למרכז המשושה.

נדנדה על ציר אחד מאוד גבוה, מאפשרת למספר ילדים להתנדנד בחוזקה לכל הכיוונים. נדנדה זו מצריכה הורים שינדנדו את הילדים.

בפארק הכט יש מגוון של מתקני חבלים, ישנה פירמידה גבוהה מחבלים ועוד כמה מתקנים א-סימטרים עם חבלים.

המיוחד במתקנים האלו הוא שהם מאפשרים לילד לבחור מה לעשות על המתקן, מאיפה לעלות עליו, לאן לטפס, עד לאן לטפס, באיזו צורה לטפס. ניתן גם להשתחל בין החבלים ולעבור מצד לצד. זה מתקן שאינו מכוון את הילד לפעילות מסויימת, אלא מאפשר לו ליזום וליצור את דרך הפעילות המתאימה לו וליכולות שלו.

 

מתקן שיווי משקל משולב עם קרוסלה. על הילד ללכת על העיגול כאשר העיגול מצידו מסתובב מתחת לרגלים. זהו מתקן מאתגר לכל הגילאים. המיוחד הוא שככל שהילד גדל ומשקלו רב יותר, כך המתקן קשה יותר ומאתגר יותר.

עוד מתקן שיווי משקל מאתגר…

אומגה על רקע הים התיכון…

 

ואי אפשר גן משחקים ללא מגלשה…

לא רחוק מגן המשחקים ישנו מגרש כדורגל/כדורסל.

כשמגיעים לפארק הכט, מומלץ להצטייד באופניים/רולרבליידס/קורקינטים/בימבות/סקטים/כדור…אוכל ושתייה…

בסופי שבוע חורפיים ויפים המקום מאוד עמוס ואז יש קצת בעיות חנייה. מומלץ לעשות פיקניק על הדשא ולבלות שם כמה שעות איכות מהנות בחברת הילדים.

חניה – באחד משני מגרשי החניה שבפארק.

מודעות פרסומת