המלצה מס' 3 – פסלי המשחקים – יער המלאכים ליד קרית גת

——-

בחניון יער המלאכים–שחרייה הוצבו שלושה פסלים ענקיים המותאמים לאוכלוסיית המוגבלים בתנועה. הביטוח הלאומי הצטרף לקק"ל בפרויקט ענק כחלק ממגמה ארצית להתאים את החניונים הקיימים לכל המטיילים.
לפסלים המיוחדים מעקות נירוסטה והם מותאמים לנכים בכיסאות גלגלים ולסובלים מבעיות מוטוריות, כך שיוכלו לטפס על הפסל ולגלוש ממנו. גם על כבדי הראייה חשבו, ולפסלים משטחים בעלי מרקם משתנה המאפשר להבחין במישוש בין חלקי הפסל השונים.

הפסלים עשויים ברזל ועליו רשת של לולים ושכבות בטון לבן. הבטון מכוסה שבבי קרמיקה צבעונית ואליהם מחוברים חלקים עשויים נירוסטה. בתוך הפסלים מובנים אלמנטים מיוחדים, כך שאנשים עם מוגבלויות יוכלו לעבור בתוכם.
את הפסלים עיצבו רוסלן סרגייב, אמן בעל שם בארץ ובעולם, ואיגור סרגי.

איך להגיע ליער המלאכים- שחרייה
בצומת פלוגות נפנה מזרחה לכביש 35, כביש קריית גת-בית גוברין. נחלוף על פני קרית גת ונמשיך עוד כארבעה ק"מ מזרחה, עד לכביש הגישה ליער (בין סימני הק"מ 24-23). מאזור ירושלים ניסע לבית שמש ונמשיך לבית גוברין (כביש 38). מבית-גוברין נמשיך מערבה לעבר קרית-גת (כביש 35) עד הכניסה ליער.

קישור למפה:

http://www.tzofit.co.il/tour/map.php?view_one=1&ts_id=3871&area_id=6

הפסלים אינם מכילים את האלמנטים המוכרים מגני משחקים, כמו מגלשות, נדנדות, סולמות… ולכן הילדים צריכים למצוא מה ניתן לעשות. מאיפה לעלות על הפסל, איך לרדת, איפה לזחול ואיפה לעבור מלמעלה…

הפסלים מאוד מגרים להתנסות, לבדוק את האפשרויות השונות…

בגלל חוסר ההיכרות של הילדים עם "מתקנים" מהסוג הזה, לוקח להם זמן להעיז ולבדוק את היכולות שלהם מול האפשרויות שטומנים בחובם הפסלים.

זוחלים ומטפסים ונתלים…

ומתגלצ'ים…

ומתהפכים…

עולם הפוך…

ושוב קישור לסרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=mtPAZuGO28w

אז אם בדרך דרומה, אני ממליצה לכם להוסיף את יער המלאכים ליד קרית גת לחניית ביניים.

מודעות פרסומת